0805J0630122JDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0630122JDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 63V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
High Reliability
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
1200pF
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0630122JDT
Knowles Syfer 0805J0630122JDT
1200pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630122JDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J0630122JDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm