0805J0630121MXT
Mfr.Part #
0805J0630121MXT
Description
CAP CER 120PF 63V X7R 0805
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0630121MXT
Knowles Syfer 0805J0630121MXT
120pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)