0805J0630121FAT
Mfr.Part #
0805J0630121FAT
Description
CAP CER 120PF 63V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
120pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
0805J0630121FAT
Knowles Syfer 0805J0630121FAT
120pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630121FAT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0630121FAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm