0805J0630120KQT
Mfr.Part #
0805J0630120KQT
Description
CAP CER 12PF 63V C0G/NP0 0805
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
12pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
0805J0630120KQT
Knowles Syfer 0805J0630120KQT
12pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630120KQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805J0630120KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm