0805J0630110JQT
Mfr.Part #
0805J0630110JQT
Description
CAP CER 11PF 63V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Feature :
High Q, Low Loss
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
11pF
Datasheets
0805J0630110JQT
Knowles Syfer 0805J0630110JQT
11pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630110JQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805J0630110JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm