0805J0630103JXR
Mfr.Part #
0805J0630103JXR
Description
CAP CER 10000PF 63V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
10000pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J0630103JXR
Knowles Syfer 0805J0630103JXR
10000pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630103JXR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
0805J0630103JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm