0805J0504P30HQT
Mfr.Part #
0805J0504P30HQT
Description
CAP CER 4.3PF 50V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±0.05pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
4.3pF
Datasheets
0805J0504P30HQT
Knowles Syfer 0805J0504P30HQT
4.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0504P30HQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805J0504P30HQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm