0805J0500822MDT
Mfr.Part #
0805J0500822MDT
Description
CAP CER 8200PF 50V X7R 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Capacitance :
8200pF
Datasheets
0805J0500822MDT
Knowles Syfer 0805J0500822MDT
8200pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500822MDT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J0500822MDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm