0805J0500821KFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0500821KFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
High Reliability
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0500821KFT
Knowles Syfer 0805J0500821KFT
820pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500821KFT Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0805J0500821KFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm