0805J0500821JXT
Mfr.Part #
0805J0500821JXT
Description
CAP CER 820PF 50V X7R 0805
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
820pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0500821JXT
Knowles Syfer 0805J0500821JXT
820pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)