0805J0500681FQT
Mfr.Part #
0805J0500681FQT
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±1%
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0500681FQT
Knowles Syfer 0805J0500681FQT
680pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500681FQT Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0805J0500681FQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm