0805J0500620JQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0500620JQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 62PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
62pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Q, Low Loss
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0805J0500620JQT
Knowles Syfer 0805J0500620JQT
62pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500620JQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J0500620JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm