0805J0500561JFT
Mfr.Part #
0805J0500561JFT
Description
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 0805
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
560pF
Datasheets
0805J0500561JFT
Knowles Syfer 0805J0500561JFT
560pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500561JFT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0500561JFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm