0805J0500470JCR
Mfr.Part #
0805J0500470JCR
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
47pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Datasheets
0805J0500470JCR
Knowles Syfer 0805J0500470JCR
47pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500470JCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805J0500470JCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm