0805J0500390GFR
Mfr.Part #
0805J0500390GFR
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
39pF
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0805J0500390GFR
Knowles Syfer 0805J0500390GFR
39pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500390GFR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0500390GFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm