0805J0500331JXR
Mfr.Part #
0805J0500331JXR
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0500331JXR
Knowles Syfer 0805J0500331JXR
330pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500331JXR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0500331JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm