0805J0500330JCR
Mfr.Part #
0805J0500330JCR
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0500330JCR
Knowles Syfer 0805J0500330JCR
33pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500330JCR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0500330JCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm