0805J0500270JFT
Mfr.Part #
0805J0500270JFT
Description
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance :
27pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
High Temperature
Datasheets
0805J0500270JFT
Knowles Syfer 0805J0500270JFT
27pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500270JFT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
0805J0500270JFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm