0805J0500270FFR
Mfr.Part #
0805J0500270FFR
Description
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
27pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0805J0500270FFR
Knowles Syfer 0805J0500270FFR
27pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500270FFR Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0805J0500270FFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm