0805J0500224MXR
Mfr.Part #
0805J0500224MXR
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
0.22µF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J0500224MXR
Knowles Syfer 0805J0500224MXR
0.22μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500224MXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
0805J0500224MXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm