0805J0500221KDT
Mfr.Part #
0805J0500221KDT
Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0805
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
0805J0500221KDT
Knowles Syfer 0805J0500221KDT
220pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500221KDT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0500221KDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm