0805J0500221KCT
Mfr.Part #
0805J0500221KCT
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
2mm
Dielectric :
C0G
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
1.25mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
0805J0500221KCT
Knowles Syfer 0805J0500221KCT
220pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)