0805J0500183JDT
Mfr.Part #
0805J0500183JDT
Description
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.018μF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
0805J0500183JDT
Knowles Syfer 0805J0500183JDT
0.018μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500183JDT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0500183JDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm