0805J0500180KFR
Mfr.Part #
0805J0500180KFR
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance :
18pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability
Datasheets
0805J0500180KFR
Knowles Syfer 0805J0500180KFR
18pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500180KFR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J0500180KFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm