0805J0500151KDT
Mfr.Part #
0805J0500151KDT
Description
CAP CER 150PF 50V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
150pF
Datasheets
0805J0500151KDT
Knowles Syfer 0805J0500151KDT
150pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500151KDT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
0805J0500151KDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm