0805J0500150KFR
Mfr.Part #
0805J0500150KFR
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
50V
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Capacitance :
15pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J0500150KFR
Knowles Syfer 0805J0500150KFR
15pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500150KFR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805J0500150KFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm