0805J0500124MXT
Mfr.Part #
0805J0500124MXT
Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
0.12μF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
0805J0500124MXT
Knowles Syfer 0805J0500124MXT
0.12μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500124MXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
0805J0500124MXT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm