0805J0500122KFT
Mfr.Part #
0805J0500122KFT
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1200pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
High Temperature
Datasheets
0805J0500122KFT
Knowles Syfer 0805J0500122KFT
1200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500122KFT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J0500122KFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm