0805J0500122KDR
Mfr.Part #
0805J0500122KDR
Description
CAP CER 1200PF 50V X7R 0805
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
50V
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
1200pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805J0500122KDR
Knowles Syfer 0805J0500122KDR
1200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500122KDR Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
0805J0500122KDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm