0805J0500122KAT
Mfr.Part #
0805J0500122KAT
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
1200pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J0500122KAT
Knowles Syfer 0805J0500122KAT
1200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500122KAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805J0500122KAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm