0805J0500121GAT
Mfr.Part #
0805J0500121GAT
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
0805J0500121GAT
Knowles Syfer 0805J0500121GAT
120pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0500121GAT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0805J0500121GAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm