0805J0254P70CFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0254P70CFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±0.25pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Feature :
High Temperature
Capacitance :
4.7pF
Datasheets
0805J0254P70CFR
Knowles Syfer 0805J0254P70CFR
4.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0254P70CFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J0254P70CFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm