0805J0251P80CCR
Mfr.Part #
0805J0251P80CCR
Description
CAP CER 1.8PF 25V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
1.8pF
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0805J0251P80CCR
Knowles Syfer 0805J0251P80CCR
1.8pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0251P80CCR Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0805J0251P80CCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm