0805J0250821MCTE03
Mfr.Part #
0805J0250821MCTE03
Description
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e3
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Feature :
Low ESL (X2Y)
Thickness (Max) :
0.045 1.15mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Functions :
2
Applications :
Bypass, Decoupling
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1mm