0805J0250562KDT
Mfr.Part #
0805J0250562KDT
Description
CAP CER 5600PF 25V X7R 0805
0805 (2012 Metric)
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
5600pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0250562KDT
Knowles Syfer 0805J0250562KDT
5600pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250562KDT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
0805J0250562KDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm