0805J0250562JXT
Mfr.Part #
0805J0250562JXT
Description
CAP CER 5600PF 25V X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J0250562JXT
Knowles Syfer 0805J0250562JXT
5600pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)