0805J0250471JCR
Mfr.Part #
0805J0250471JCR
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0805
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
470pF
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0805J0250471JCR
Knowles Syfer 0805J0250471JCR
470pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250471JCR Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J0250471JCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm