0805J0250471GCR
Mfr.Part #
0805J0250471GCR
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0805
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
470pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805J0250471GCR
Knowles Syfer 0805J0250471GCR
470pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250471GCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J0250471GCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm