0805J0250391JFR
Mfr.Part #
0805J0250391JFR
Description
CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 0805
Applications :
High Reliability
Capacitance :
390pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Temperature
Datasheets
0805J0250391JFR
Knowles Syfer 0805J0250391JFR
390pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250391JFR Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0805J0250391JFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm