0805J0250333MXT
Mfr.Part #
0805J0250333MXT
Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
0805J0250333MXT
Knowles Syfer 0805J0250333MXT
0.033μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)