0805J0250270GFT
Mfr.Part #
0805J0250270GFT
Description
CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 0805
Capacitance :
27pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±2%
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0250270GFT
Knowles Syfer 0805J0250270GFT
27pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250270GFT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J0250270GFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm