0805J0250221KDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0250221KDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 25V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
220pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0250221KDR
Knowles Syfer 0805J0250221KDR
220pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250221KDR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J0250221KDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm