0805J0250220GFT
Mfr.Part #
0805J0250220GFT
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability
Capacitance :
22pF
Datasheets
0805J0250220GFT
Knowles Syfer 0805J0250220GFT
22pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250220GFT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
0805J0250220GFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm