0805J0250182KFR
Mfr.Part #
0805J0250182KFR
Description
CAP CER 1800PF 25V C0G/NP0 0805
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
1800pF
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability
Datasheets
0805J0250182KFR
Knowles Syfer 0805J0250182KFR
1800pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250182KFR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
0805J0250182KFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm