0805J0250180GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0250180GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
18pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±2%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
0805J0250180GCT
Knowles Syfer 0805J0250180GCT
18pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250180GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J0250180GCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm