0805J0250153MDR
Mfr.Part #
0805J0250153MDR
Description
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.015µF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0805J0250153MDR
Knowles Syfer 0805J0250153MDR
0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250153MDR Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
0805J0250153MDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm