0805J0250153JDR
Mfr.Part #
0805J0250153JDR
Description
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0805
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
0805J0250153JDR
Knowles Syfer 0805J0250153JDR
0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250153JDR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
0805J0250153JDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm