0805J0250152KCT
Mfr.Part #
0805J0250152KCT
Description
CAP CER 1500PF 25V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
1500pF
Datasheets
0805J0250152KCT
Knowles Syfer 0805J0250152KCT
1500pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)