0805J0250150FFT
Mfr.Part #
0805J0250150FFT
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0805
Capacitance :
15pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±1%
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability
Datasheets
0805J0250150FFT
Knowles Syfer 0805J0250150FFT
15pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250150FFT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0250150FFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm