0805J0250104JXR
Mfr.Part #
0805J0250104JXR
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
0805J0250104JXR
Knowles Syfer 0805J0250104JXR
0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250104JXR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0250104JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm